Tűzvédelem - Munkavédelem

Teljeskörű tűzvédelmi és munkavédelmi szolgáltatás nyújtása cégeknek, vállalkozásoknak, munkáltatóknak, gazdálkodó szervezetek és önkormányzati intézmények részére



  • Kockázatértékelés elkészítése, javaslattétel a munkakö-rülmények javulását biztosító megelőző intézkedésekre

A kockázatértékelés a sikeres munkavédelem alapja, valamint a munkavégzéssel összefüggő balesetek és a foglalkozási megbetegedések csökkentésének a kulcsa.

Kivétel nélkül minden munkáltató köteles elvégeztetni a munkavállalók egészségét és biztonságát veszélyeztető kockázatok felmérését és ennek dokumentálását. A kockázatértékelésnek ki kell terjednie az alkalmazott munkaeszközökre, veszélyes anyagokra és készítményekre, a munkavállalókat érő terhelésekre, a munkahelyek kialakítására.

 

Kockázatértékelés

 A kockázatértékelés a munkahelyi veszélyekből adódó, a munkavállalók egészségét és biztonságát fenyegető kockázatok értékelésének folyamata. Ez a munka összes aspektusának rendszerszerű vizsgálatát jelenti, amely áttekinti, hogy: mi okozhat sérülést vagy kárt, kiküszöbölhetők-e a veszélyek, és ha nem, milyen megelőző vagy védőintézkedésekre van szükség a kockázatok kézben tartásához.

A kockázatértékelés a sikeres munkavédelmi irányítás alapja, valamint a munkavégzéssel összefüggő balesetek és a foglalkozási megbetegedések csökkentésének a kulcsa. 

A kockázatértékelés célja: 

A munkáltatóknak minden munkahelyen általános kötelességük, hogy a munka minden vonatkozásában biztosítsák a munkavállalók biztonságát és egészségét. A kockázatértékelés elvégzésének célja, hogy lehetővé tegye a munkáltatók számára a munkavállalók biztonságának és egészségének védelméhez szükséges intézkedések megtételét.

A kockázatértékelés lépései:

  • a kockázatértékelés első lépése hogy azonosítsuk a munkahelyen keletkező veszélyeket és értékeljük az e veszélyekkel összefüggő kockázatokat, annak meghatározása érdekében, milyen intézkedéseket kell tenni az alkalmazottai és a többi munkavállaló egészségének és biztonságának védelmére, kellően figyelembe véve a jogszabályi követelményeket;
  • a kockázatértékelés következő eleme, hogy értékeljük az azonosított kockázatokat  annak érdekében, hogy a munkaeszköz, a használt vegyi anyagok vagy készítmények kiválasztásánál, a munkahelyek felszerelésénél és a munkaszervezésnél a legtájékozottabb módon dönthessen;
  • ellenőrizzük, hogy a bevezetett intézkedések megfelelők-e;
  • rangsoroljuk a fellépéseket, ha az értékelés eredménye alapján további intézkedésekre van szükség;
  • igazolni saját maguknak, az illetékes hatóságoknak, a munkavállalóknak és képviselőiknek, hogy a munkát érintő valamennyi tényezőt áttekintették és a kockázatok, valamint az egészség és biztonság védelméhez szükséges intézkedések tekintetében körültekintő, érvényes döntés született;
  • a kockázatértékelés végén biztosítani kell, hogy a szükségesnek talált és a kockázatértékelés végén bevezetett megelőző intézkedések, valamint a munka- és gyártási módszerek a munkavállalók védelmének szintjében javulást hozzanak. 


Kinek kell kockázatértékelés? 

Kivétel nélkül minden munkáltató köteles elvégeztetni a munkavállalók egészségét és biztonságát veszélyeztető kockázatok felmérését és ennek dokumentálását. 

 A  kockázatértékelés évente felül kell vizsgáltatni, akkor is, ha semmilyen változás nem történt a vállalkozás életében. 

A kockázatértékelés elkészítése munkabiztonsági és foglalkozás-egészségügyi szaktevékenységnek minősül.





Weblap látogatottság számláló:

Mai: 12
Tegnapi: 4
Heti: 23
Havi: 72
Össz.: 12 777

Látogatottság növelés
Oldal: Kockázatértékelés
Tűzvédelem - Munkavédelem - © 2008 - 2024 - firework.hupont.hu

Ingyen weblap készítés, korlátlan tárhely és képfeltöltés, saját honlap, ingyen weblap.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »